בונים ירוק

עולמנו הוא פלא עצום, בו מידי יום מתגלים לנו פלאיו ומפתיעים אותנו בייחודם. אך לצערנו הרב רק בעשור האחרון הבנו את גודל הנזק שאנו עושים לעולם זה. בתהליכי ייצור המוני המזהמים את האוויר, שימוש בחומרים שאינם מתכלים ע"י פרופיל אלומיניום המהווים פסולת שתתכלה רק לאחר מאות שנים, ניצול משאבי הטבע באופן שאינו מאפשר שיקום, ופוגע במערכות אקולוגיות עדינות מאין כמוהן.

 

כחלק מאותו עולם חדש, המבין את טעויות העבר ועושה כל שביכולתו בכדי לתקן אותן, חברת בנייה מתקדמת שקד משתמשת בעץ כחומר גלם מרכזי.

 

העץ בו משתמשת הבנייה המתקדמת שקד מסוג ספרוס המגיע מאזורים שונים ברחבי אירופה. הספרוס גדל באזורים קרים במיוחד מה שהופך אותו לעץ דחוס במיוחד ואידיאלי לבנייה. כחלק מתפיסת עולם שונה, באירופה, קיימת מערכת פיקוח קפדנית על כריתת העצים ורק 3% מכלל העצים במדינה ניתנים לכריתה מידי שנה ועל כל עץ שנכרת נטעים שנים במקומו.

 

תהליך העיבוד של העצים, גם הוא תחת ביקורת מתמדת ורמת הזיהום הנוצרת כתוצאה ממנו היא מהנמוכות בתחום הבנייה הירוקה. שאריות העץ (נסורת) משמשות להכנת בידוד, נייר ו\או להסקה.

 

החומר מהווה מבודד מעולה היות והוא אינו מוליך חום, כך ניתן לחסוך בשימוש באנרגיה ובפליטת חומרים מזהמים לאטמוספרה הנוצרים כתוצאה מההפקה שלה.

 

 

עמודי העץ הסופיים עוברים תהליכי בדיקה קפדניים, וכל אחד מהם עובר בדיקת רנטגן, המוודאת את איכותם הגבוהה. לאחר הבדיקה הם מועברים לתנורי ענק המייבשים את העץ לרמת של 12%. חומרי עיקוב בעירה, עמידות למזיקים ולחות נמרחים ע"י רובוט על כל אחד מעמודי העץ להשגת עמידות מקסימאלית לאורך שנים.

 

לאחר שחומר הגלם מגיע למפעל שלנו בישראל מתחילה ההרכבה המדויקת של כל קיר וקיר בהתאם לתוכנית המבנה והתאמת הוילונות לכל קיר . לכל קיר תוכנית ספציפית לפיה הוא מורכב ע"י עובדי הייצור. תהליך ההרכבה דורש אנרגיה מינימלית ורובו נעשה ע"י כלי עבודה פנאומטיים (מופעלים באמצעות לחץ אוויר).

 

היות וחלק ניכר מהתהליך מתבצע במפעל, פסולת הנוצרת בשטח מצטמצמת למינימום הכרחי, עד כדי כך שכל הפסולת הנוצרת באתרי הבנייה השונים ממלאת מכולת פסולת אחת, בחודש, שמועברת ע"י גורמים המוסמכים לכך לאתרי הטמנה מאושרים.
כמו כן שקד משתמשים בעץ  לרהיטים שונים כמו שולחונות, כיסאות וריהוט גן.

להמשך קריאה ניתן להיכנס לעמוד בניה ירוקה

לפרטים התקשרו 03-7922012

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *