בית מעץ הוא כבר לא מה שחושבים…

אדריכל מייקל מייקל גרין: "לעיתים רבות אני משלב קורות עץ גדולות בבניינים שאני בונה, אנשים אוהבים לגעת בעץ ואף לחבק אותו, מעולם לא ראיתי את אותו דבר עם קורות פלדה או בטון…."

 

לרבים מאיתנו האסוציאציה הראשונה שעולה לראש כשאנו שומעים בית מעץ היא בקתה קטנה בהרים שמתאימה בעיקר לנוף חד פעמי. אך המציאות שונה בהרבה. חברת שקד בונים אחרת שמיישמת בארץ שיטת בניה מבוססת שלד עץ מציעה איכות בניה של בית מעץ שלא הכרתם.

החברה אשר בונה בארץ בית מעץ כבר יותר מ 35 שנה ! הבתים שבונה פזורים בכל רחבי הארץ מהגולן ועד הערבה. בית מעץ מציע יתרונות רבים זאת הודות למוליכות חום/קור נמוכה, אלסטיות גבוהה המאפשרת לו עמידות לרעידות אדמה גבוהה מכל בניה אחרת המבוססת מלט, ובניגוד לבניה בפח העץ אומנם מתעקם אך חוזר לצורתו המקורית בניגוד לפח (פלדה דקת דופן) אשר יישאר עקום.

יתרון נוסף, אשר אינו מוכח, לפחות לא באופן מדעי הוא התחושה שמייצר בית מעץ. רבים מלקוחותינו מדווחים על תחושת קלילה, נעימה בתוך ביתם החדש הלוא הוא בית מעץ.

כאן חשוב להדגיש, שקד בונים אחרת מיישמת שיטת בניה בה שלד המבנה עשוי עץ ואילו החיפוי החיצוני של הבית דומה לבניה הקונבנציונאלית הרוויה בישראל, שמרביתה מבוססת מלט וחומרים בטומנים.

ירוק – יש האומרים שבניית בית מעץ היא למעשה לא ירוקה בשל הצורך לכרות עצים. חשוב להדגיש כי העץ איתו עובדת חברת שקד בונים אחרת נרכש מאחד מספקי העץ הגדולים בגרמניה, שניידר הולץ, שרוכש עצים מאושרים לשימוש בלבד.

הסבר: באירופה ישנה מועצת עץ, והיא אחראית על כל היערות, את אישורי הכריתה היא מנפיקה בהתאם לתוכנית רב שנתית לתחזוקת היערות. כך למעשה גדל שטח היערות הכולל ב1.7 מ' מ"ר ב20 שנה האחרונות. כמו כן העץ בו משתמשת החברה הוא עץ מסוג ספרוב אשר גודל תוך 6-8 שנים ומגיע לגבהים מסחררים של עד 15 מטר.

לסיכום בית מעץ הוא בית איכותי

נעים ובעל יתרונות פרקטיים רבים. בידוד תרמי, אקוסטי, עמידות ונראות יפה יותר. שיטת הבניה של שקד בונים אחרת מיושמת בארץ כבר 35 במעל 800 פרויקטים ברחבי הארץ.

 

לפרטים התקשרו 03-7922012

בית מעץ הוא כבר לא מה שחושבים

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *