בית מעץ

בית מעץ בישראל של היום לעולם יתואר על ידי הצרכן הישראלי כבית בעל איכויות נמוכות מאלו של בית עשוי בטון ובלוק. כיום רוב רובה של הבניה הפרטים בישראל הוא בניה המוגדרת בפי הצרכן הישראלי "קונבנציונאלית" המשמעות בניה מבוססת בלוקים ובטון. אך בעולם המצב שונה בתכלית, וכיום לפי נתוני חברות הביטוח הגדולות בעולם 90% מבניה הפרטים בעולם (ארה"ב, אירופה, רוסיה, סין, יפן) מבוססת עץ. הצרכן הישראלי תופס את העץ כחומר נחות לעומת הבטון אך זו טעות גדולה. העץ מוליך חום וקור באופן שהוא נמוך פי 8 מבטון ופי 400 פחות ממתכת, ההוכחה הניצחת לעובדה זו היא החזקת מקל בוער לעומת מוט ברזל לוהט.
בית מעץ אשר עשוי ברובו מעץ ייבנה באופן נכון ואיכותי על ידי חברת שקד אשר מייבאת את העץ לישראל מגרמניה. העץ מסוג ספרוס הינו העץ הנפוץ ביותר לצורכי בניה, זאת בעיקר בגלל קצה בגדילה שלו שהוא מהיר במיוחד (עץ שנכרת יגדל לגובה של עד 30 מ' ב 6-8 שנים בלבד). כיום העולם מודע לקצה העיור הגדל משנה לשנה. מרבית האוכלוסייה חיה בערים, ואלו אינן גדולות מספיק מהר, כמו כן חומרי הבניה המשמשים אותנו להגדלת ערים אלו אוזלים והם בעלי תהליכי ייצור מזהמים במיוחד. למעשה כיום רווחת הדעה שכ 20% מפסולת העולם וגזי החממה הם כתוצאה ישירה של ייצור בטון, ופלדה. בית מעץ פותר את מרבית הבעיות הללו. למעשה כיום אדריכלים רבים ברחבי העולם מתכננים בניינים רבי קומות עד גובה 30 קומות מעץ.
יתרון משמעותי נוסף ל בית מעץ הוא כמובן העמידות הגדולה לרעידות אדמה. מרחב התנועה של בית עץ גדולה פי כמה ממרחב התנועה הנמוך של בית עשוי בטון שבכל תנועה מפתח סדקים והתפוררות שבמשך שנים רבות יובלו לחוסן קונסטרוקטיבי נמוך ואף מסכן חיים. בית מעץ הנבנה על ידי חברת שקד למעשה אינו בית מעץ כי אם בית בעל שלד עץ, המשמעות גדולה היות והעץ אינו חשוף ועל כן נשמר במצב אידיאלי במשך שנים רבות בתוך חללי הקיר.
לקוחות רבים מעלים חשש שמה בית מעץ יאכל על ידי מזיקים, את אלו נרגיע ונאמר שהעץ ממנו אשר בונים את בתי האיכות שלנו, עובר תהליכי אימפרגנציה, שהם תהליכי שימור, מנע, ומעכבי בעירה.
בית מעץ אינו נשרף מהר כפי שחושבים. לראיה בדקה חברת שקד בונים אחרת את עמידות הקירות שלה בבדיקה חיצונית של מכון התקנים. הבדיקה למערכת קיר לתו תקן 931 דורשת עמידות של 46 דקות לאש גלויה ורצופה. קירות שקד עמדו לא פחות מאשר 96 דקות ובפורט מחמיר יותר 121 דקות לשם השוואה, בלוק של חברת הבלוקים המובילה בישראל עומד 180 דקות. כלומר עמידות הקירות גבוהה מאוד ומספקת את דרישות כל חברות הביטוח ומעבר להן.
בית מעץ לאיכות חיים גבוהה, לשקט מבידוד אקוסטי איכותי ולחסכון אדיר בהוצאות אנרגיה הודות לבידוד תרמי מופלא !
ש.ק.ד בונים אחרת – משנים את תרבות הבניה והמגורים בישראל

בניה קלה

היתרונות של חלונות עץ אלומיניום

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *