בניה בעץ

העץ בו משתמשת חברת בנייה מתקדמת ש.ק.ד נקרא ספרוס. העץ, המגיע מגרמניה במכולת עובר תהליך ארוך עד הפיכתו הסופית לקורה שתשמש כחלק מקיר שיהווה דופן בבית חלומותיכם שלכם.

העץ מגיע למנסרה מיערות מיוחדים, אשר העץ שניטע בהם מיועד בניה קלה. הוא גדל במהירות גדולה מזו של זנים אחרים, העצים ניטעים בשורות ארוכות וצפופות מה שגורם להם לגדול לגובה והופך אותם לקשים במיוחד ודחוסים מאוד. לאחר שהעץ הגיע למנסרה הוא עובר עיבוד שבסופו יהפוך לקורות ולוחות. כל לוח/קורה יעבור צילום אינפרה אדום הבודק פגמים, חורים וסדקים על מנת שהמוצר הטוב ביותר יתקבל בסופו של התהליך. לאחר הצילום העץ מגיע כקורות או לחות למתנורי ענק המייבשים אותו לרמת לחות נמוכה במיוחד של בין 8-12 אחוז. רמה זו חשובה במיוחד על מנת שהמוצר שמתקבל בסופו של התהליך יהיה קשה ואיכותי. לאחר הייבוש העץ נמרח או נטבל בחומרים מעקבי בעירה ודחייה חרקים. תהליך מורכב זה מוודא את טיב המוצר שמתקבל ואת עמידות לאורך שנים.

לשיטת בניה בעץ יתרונות רבים ומגוונים:

עמידות לאורך שנים – העץ הוא חומר גמיש ואלסטי ולכן הוא אינו רגיש לתנודות האדמה הרבות בישראל נוכח הקרבה לשבר הסורי אפריקאי שמשפיע על מבני בטון/בלוק רבים בארץ ויוצר סדקים ותחזוקה גבוהה מאידך העץ סופג את התנודות של פרגולות.

עמידות לאש – נכון, עץ נשרף אבל העץ הוא אומנם חלק גדול מהקיר אך הוא לא היחיד הוא חלק ממערכת שלמה שעומדת בתקן אש 931 לבנייה. התקן דורש מינימום של 46 דק' עמידות לאש גלויה בעוד הקירות של בנייה מתקדמת ש.ק.ד עומדים 102 דקות !

וויסות לחות – העץ הינו חומר טבעי, ספיגת לחות מגדילה את יכולות הבידוד ואת רמת החיים באופן כללי בתוך הבית.

נראות – אומנם העץ אינו נמצא בצדו החיצוני של הבית, אך את ההשפעות שלו ניתן לראות לאורך שנים, בתחזוקה נמוכה במיוחד ובנראות מדויקת, אחידה ויפה לאורך זמן.

לפרטים התקשרו 03-7922012

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *