בניה ירוקה – פרויקט פורטה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

פורטה, דוקלנדס, מלבורן, אוסטריה

סקירה פורטה הוא בניין הדירות מעץ, הגבוה ביותר בעולם – ב32.17 מטרים. באמצעות עץ צלב רבוד (CLT), פורטה, מפחיתה את פליטת CO2 ביותר מ -1,400 טון בהשוואה לבטון

פרטים
שואף להיות ברמת 5 כוכבים ירוקים לבניין מגורים שנבנה באוסטרליה, מגדל מעל 10 קומות, פורטו מציע 23 דירות למגורים עם קומת קרקע מסחרית. שכנת המגדל תהיה 4 townhouses יוקרתיים. המגדל תוכנן ונבנה על ידי הנד ליס וישקף את אורח החיים העכשוויים בעיר הפנימית של נמל ויקטוריה.
האם הפרויקט כולל תכונות סביבתיות רלוונטיות אחרות?
בנוסף ליתרונות הסביבתיים של שימוש בעץ , FORTE משלב יוזמות קיימא אחרות, כגון תאורת LED ומדידה חכמה. באמצעות מתקנים לאיסוף מי גשמי, פורטה אוספת מי גשמים מהגג ומשתמשת בהם כדי להשלים את שטיפות האסלה ולספק את מערכת כיבוי האש. חדרי האמבטיה מצוידים במקלחות וברזי מים יעילים. כל היחידות מגיעות עם מדיחי כלים חסכוניים במים ואנרגיה ומכונות כביסה דומות. בבניין יש גם מערכת חלוקת רכבים.
האם אתה משתמש בעץ מוסמך?
כל העץ המשמש לבניית פורטה מוסמך PEFC ונשלח מאוסטריה.

למה בחרת בעץ?
טבעית רגל סביבתית נמוכה וגישת הקיימות ואיתה השימוש הרחב ב CLT, באירופה במשך יותר מעשור. חומרי בניין שקיימים כבר מאה שנים, עץ, מאפשר לכידה של פחמן באופן קבוע כך שבניינים הפכו בעצם "לכיורי פחמן". שימוש בטכנולוגיה חדשנית, פנלים מעץ שעוברים תהליך שבו הם נערמים בזוויות ישרות ומלוכדים יחד על כל פני השטח שלהם ולאחר מכן נלחצים הידראולית. תהליך זה מספק חלופה לבטון ופלדה שיכול לעמוד באותו לחץ כמו בטון טרומי. שתוכנן ויוצר בסביבת מפעל פירוש דבר שהוא גם מהיר יותר לבנייה, עולה פחות, מנקה יעיל ויש לו איכות גימור גבוה יותר.

מאמרים נוספים

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *