בנייה ירוקה  היא בניה אשר שמה בראשה מעיינה את ההתחשבות באיכות הסביבה ואת השפעתה על הסביבה בה היא מבוצעת. כמו כן בנייה ירוקה מדגישה את השימוש בחומרים ירוקים, אשר תהליך הייצור שלהם אינו מזהם או במידה פחותה משמעותית לעומת חומרים אחרים.

חברת שקד בונים אחרת, מיישמת בארץ בנייה ירוקה מזה 35 שנה. החברה אשר פועלת בהתאם לשיטה אירופאית בונה בתים, מבני ציבור, מוסדות ציבוריים ועוד ברחבי הארץ. ה בנייה ירוקה המיושמת מבוססת על שלד עץ. רבים יגידו שחומר זה אינו אקולוגי וכריתת עצים היא פסולה מיסודה. אך טעות גדולה מזו אין. עץ הוא חומר מתחדש, וככזה בנייה ירוקה מסתמכת בעיקר על חומר גלם זה. החברה עושה שימוש בעץ מיערות מאושרים, המשמעות יערות שנטעים במיוחד לצורך זה, ותהליך הקציר מתבצע באופן סדור ומחושב כך שסך היער גדל משנה לשנה. כמו כן ברוב שיטות בנייה ירוקה המבוססת על שלד עץ ניתן לראות את השימוש בעץ מסוג ספרוס, או אשוח בעברית. שהוא עץ הגדל מהר במיוחד ובזמן של 6-8 שנים בלבד מגיע לגובה של עד 30 מ' !

בנייה ירוקה אינה מבוססת על חומר גלם אחד אלא על שילוב של חומרים רבים, חברת שקד עושה שימוש ניכר גם בלביד מסוד ACRYSPAN  המיוצר בבלגיה על ידי חברת SPANO. החברה מייצרת לוחות חלקיקם ללא פורמלדהיד אשר משמשים כחסם לחות איכותי ומשמשים כחיזוק קונסטרוקטיבי לשלד העץ של הקיר. הלביד מיוצר במפעל המגדיר עצמו כמפעל ירוק ובו השימוש בחומר עומד מעל 90%, והפחת משמש לחימום בתקופת החורף.

בנייה ירוקה היא רווח עצום לחברה כולה, הן ללקוח הפרטי מטעמי חיסכון בחשמל והן לסביבה כולה הודות להשפעתה הנמוכה על כדור הארץ. בנייה ירוקה מהווה חלק קטן מאוד מסך הבניה בישראל אך בשנים האחרונות ניתן לראות עליה משמעותית בביקושים לשיטות בניה מתקדמות שבשאיפה יהוו חלק מהותי וגדול משוק הבניה הישראלי.

מזה שנים רבות עוסקת חברת שקד בונים אחרת ב בניה ירוקה. החברה אשר הוקמה לפני 35 שנה מיישמת שיטת בניה ירוקה אירופאית בישראל המבוססת על שלד עץ. כבר בהקמתה שמה לה החברה את ה בניה הירוקה כמטרה חשובה ועיקרית שאותה רוצה לקדם. בהתאם לשיטה ולמקורותיה, ההתחשבות באיכות הסביבה גדולה ומשמעותית במיוחד לעומת בניה מסורתית קונבנציונאלית בישראל. ה בניה הירוקה אותה מיישמת החברה מבוססת על שימוש בחומרים שאינם מזיקים לסביבה, לא בתהליך הייצור שלהם ולא בהתפרקותם לאחר תום השימוש.
בניה ירוקה מגירה את עצמה כירוקה לאחר משתנים ברורים כגון: כמות פסולת, חומרי גלם ידידותיים, הפחתת כמות גזי חממה והקטנת השימוש בחשמל. ב בניה הירוקה של חברת שקד ניתן לראות את כל אלו מיושמים ביתר שאת. 90% מחומרי הבניה המרכיבים את הבית בעלי תקן ירוק. העץ ממנו בונה החברה את שלד הבית מגיע מיערות מאושרים, הכוונה יערות הנטעים במיוחד לצרכי בניה, ובהם סוגי עץ הגדלים מהר במיוחד ונכרתים באופן שמאפשר גדילה מהירה. כמו כן בהשוואה לכמות הפסולת הנוצרת בתהליך הייצור והבניה עצמו הכמות ב בניה הירוקה של חברת שקד היא פי 15 פחות מאשר בבניה קונבנציונאלית מסורתית. ה בניה הירוקה של חברת שקד בעלת יכולות בידוד תרמיות גבוהות ועל כן חוסכת בצורך בחשמל לחימום ו/או קירור הבית בכך מפחיתה באופן ניכר את פליטת גזי החממה הנוצרים מייצרו. בניה ירוקה היא לא סיסמה היא דרך המתווה את החברה בכל שלב החל מייצור הקירות, ההרכבה בשטח דרך עבודת קבלני המשנה ועד מסירת הבית ללקוח.

חברת שקד בונים אחרת היא חברה המיישמת שיטת בניה ירוקה כבר למעלה מ 35 שנה בישראל. החברה שמפעליה ממוקמים בגליל מייצרת את מרבית האלמנטים מראש במפעל יצרני יחיד מסוגו. בין יתרונות שיטת ה בניה ירוקה כמות פסולת קטנה במיוחד של 15 ק"ג למ"ר בממוצע. במקביל בשיטות בניה נפוצות יותר בארץ כמות הפסולות למ"ר היא 500 ק"ג פי 15 יותר. מלבד היותה שיטת בניה ירוקה נפוצה במיוחד בעולם מוגדרת שיטת הבניה של שקד בונים אחרת כשיטת בניה ירוקה הודות לרמת הבידוד התרמי שהיא מציעה. כמות הבידוד שמייצרת מערכת קיר חיצוני של חברת שקד בונים אחרת היא 3.2=R לעומת בניה בבלוקים אשר מספקים רק 1.8=R . זאת למרות עובי קיר, של שקד בונים אחרת, 17 ס"מ בלבד לעומת 22-25 ס"מ בבניה מבוססת בלוקים.
שיטת ה בניה הירוקה של שקד בונים אחרת מוגדרת בניה ירוקה גם מבחינת אחסון פחמן. למעשה משקלו הסגולי של העץ מורכב מ 50% פחמן וכל עוד הוא איננו מתכלה למעשה פחמן זה נשאר מאוחסן בתוכו ואינו מגיע לאטמוספירה. אומנם יתרון זה אינו מורגש על ידנו באופן מוחשי אך השימוש במוצרי עץ מונע את הגעתו של גז רעיל הפוגע בסביבה.
לסיכום שיטת ה בניה ירוקה של חברת שקד בונים אחרת היא שיטת בניה ירוקה המאפשרת לבונה לחיות בבית בעל השפעה סביבתית נמוכה במיוחד, בעל איכות בידוד תרמי ואקוסטי גבוהה.

בניה ירוקה לעתיד טוב יותר לילדנו, בניה מתקדמת להווה טוב יותר עבורנו !

מה היא בעצם בניה ירוקה ? האם בניה ירוקה משמעותה שימוש בחומרים ירוקים ? או שמה בניה ירוקה היא בניה מחומרים ממוחזרים? אולי בניה ירוקה היא שימוש בחומרים בעלי השפעה סביבתית קטנה ככל הניתן…
יש האומרים שכל אחת מהסיבות הללו הן המהות ויש שיגידו שכולן יחדיו ועוד רבות הן ההגדרה המתאימה ל בניה ירוקה.
בשקד, בונים אחרת, תרתי משמע. בניה ירוקה של חברת שקד היא בניה ירוקה בהגדרתה. השימוש בחומרים בעלי תקן ירוק הוא מסיבי וגדול, למעשה מעל 90% מהחומרים מהם בונה חברת שקד בונים אחרת את הבתים והמבנים הם חומרים ירוקים בעלי תקן ירוק ישראלי. כמו כן בניה ירוקה היא השפעה סביבתית נמוכה במיוחד. למעשה הגדרת ועדות הבניה בבניה קונבנציונאלית, כלומר בניה מחומרים מבוססי מלט, בנוגע לכמות הזבל האמורה להיווצר ולפיכך להיטמן במטמנות מסודרות היא 500 ק"ג פסולת על כל מ"ר בניה. בשיטת ה בניה ירוקה לש חברת שקד בונים אחרת הכמות הנוצר היא רק 35 ק"ג ! למ"ר הבדל ניכר ומשמעותי המפחית את ההשפעה הסביבתית פי 14 !
החברה שמה דגש על התחום הסביבתי בכל המובנים. למשל במשרדי החברה בהם כל פסולת הנייר ממוחזרת, נייר המדפסת הוא נייר ממוחזר. והשימוש בחשמל הוא מינימלי הודות לקירות מבודדים ומערכות חשמל מתקדמות החוסכות באנרגיה. כמו כן מפעלי החברה מייצרים כמות פסולת מזערית זאת הודות לתכנון מקדים ומדויק המאפשר שימוש נכון בחומרי הגלם וביצרת פחת מינימאלי ביותר.
ולסיכום, השפעה סביבתית קטנה ככל הניתן, שימוש בחומרים ירוקים וממוחזרים, יצרית כמות פסולת קטנה ככל הניתן וכמובן עבודה יעליה ומדויקת לחסכון בזמן ובצריכת דלקים מאובנים כגון נפט וכו'. בכך לחסוך בעלויות, וליצור סביבת בטוחה וירוקה יותר לדרות הבאים
ש.ק.ד בונים אחרת – משנים את תרבות הבניה והמגורים בישראל

בניה ירוקה

לפרטים התקשרו 03-7922012