בניה ירוקה שקד

בנייה ירוקה  היא בניה אשר שמה בראשה מעיינה את ההתחשבות באיכות הסביבה ואת השפעתה על הסביבה בה היא מבוצעת. כמו כן בנייה ירוקה מדגישה את השימוש בחומרים ירוקים, אשר תהליך הייצור שלהם אינו מזהם או במידה פחותה משמעותית לעומת חומרים אחרים.

חברת שקד בונים אחרת, מיישמת בארץ בנייה ירוקה מזה 35 שנה. החברה אשר פועלת בהתאם לשיטה אירופאית בונה בתים, מבני ציבור, מוסדות ציבוריים ועוד ברחבי הארץ. ה בנייה ירוקה המיושמת מבוססת על שלד עץ. רבים יגידו שחומר זה אינו אקולוגי וכריתת עצים היא פסולה מיסודה. אך טעות גדולה מזו אין. עץ הוא חומר מתחדש, וככזה בנייה ירוקה מסתמכת בעיקר על חומר גלם זה. החברה עושה שימוש בעץ מיערות מאושרים, המשמעות יערות שנטעים במיוחד לצורך זה, ותהליך הקציר מתבצע באופן סדור ומחושב כך שסך היער גדל משנה לשנה. כמו כן ברוב שיטות בנייה ירוקה המבוססת על שלד עץ ניתן לראות את השימוש בעץ מסוג ספרוס, או אשוח בעברית. שהוא עץ הגדל מהר במיוחד ובזמן של 6-8 שנים בלבד מגיע לגובה של עד 30 מ' !

בנייה ירוקה אינה מבוססת על חומר גלם אחד אלא על שילוב של חומרים רבים, חברת שקד עושה שימוש ניכר גם בלביד מסוד ACRYSPAN  המיוצר בבלגיה על ידי חברת SPANO. החברה מייצרת לוחות חלקיקם ללא פורמלדהיד אשר משמשים כחסם לחות איכותי ומשמשים כחיזוק קונסטרוקטיבי לשלד העץ של הקיר. הלביד מיוצר במפעל המגדיר עצמו כמפעל ירוק ובו השימוש בחומר עומד מעל 90%, והפחת משמש לחימום בתקופת החורף.

בנייה ירוקה היא רווח עצום לחברה כולה, הן ללקוח הפרטי מטעמי חיסכון בחשמל והן לסביבה כולה הודות להשפעתה הנמוכה על כדור הארץ. בנייה ירוקה מהווה חלק קטן מאוד מסך הבניה בישראל אך בשנים האחרונות ניתן לראות עליה משמעותית בביקושים לשיטות בניה מתקדמות שבשאיפה יהוו חלק מהותי וגדול משוק הבניה הישראלי.

ש.ק.ד בונים אחרת – משנים את תרבות הבניה והמגורים בישראל

לפרטים התקשרו 03-7922012

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *