בניה מהירה

בניה מהירה היא סוג בנייה המאפשרת חסכון בזמן הבניה ובכך חסכון ישיר בעלות הבניה. ה בניה מהירה היא לרוב שימוש בשיטות בניה טרומית. בניה מהירה בשיטות טרומית היא שיטה לפי בזמן יציקת היסודות בשטח מתבצע תהליך נוסף במקביל והוא ייצור שאר האלמנטים הדרושים לבניית הבית או המבנה ואלו לאחר מכן יורכבו בשטח. באופן זה ניתן לחסוך זמן רב והבניה הופכת ל בניה מהירה ואפילו מהירה מאוד.
זמן בניה בישראל לבית הנבנה בשיטה קונבנציונאלית כגון בלוקים בממוצע לוקחת בין שנה אחת ל שנה וחצי. עיקר העיכוב נובע בזמן ייבוש בטונים, משקלים גדולים המונפים בידי אדם ולכן מפורקים לגורמים יחסית קלי משקל. כמו גם אינספור תיקונים הנדרשים זאת לאור העבודה שרמת הדיוק היא נמוכה מאוד. להבדיל בניה מהירה ניתן להגיע לרמות דיוק גבוהות במיוחד וזאת בעיקר בגלל הייצור המקדים של מרבית האלמנטים שמשמשים לבניית הבית או המבנה.
בגלל שהאלמנטים מיוצרים במרחבים מקורים ועל גבי שולחנות ייצור מפולסים וישרים רמת הדיוק עולה פלאים ובכך נראות המבנה משתפרת והופכת לישרה ואיכותית. כך גם רמת האיטום, הבידוד והאקוסטיקה.
לסיכום בניה מהירה מסתכמת לא רק בזמן הבניה עצמו אלא גם באיכות הבניה וטיב החומרים ממנה בונים בבניה מהירה. יש לשים דגש עיקרי על מהירות הבניה עצמה אך באותו זמן לוודא ביצוע מקצועי ואיכותי על ידי מיטב בעלי המקצוע.
במדינות אחרות בעולם ניתן לראות סוגים שונים של בניה מהירה שתופסים תאוצה רחבת היקף. בניה מהירה לרוב מבוססת על שלד עץ וזאת בעיקר בגלל חוזקו וקלות משקלו.
בניה מהירה בשיטת הבניה של שקד בונים אחרת היא שיטה נפוצה ביותר ברחבי העולם ובאירופה בפרט. השיטה משלבת חומרי בניין איכותיים המיוצרים במדינות כגון: בלגיה, גרמניה, שוויץ, סלובניה וצרפת, וחומרים ירוקים המיוצרים בארץ כגון, גבס, קלקר F30 ועוד.
ש.ק.ד בונים אחרת – משנים את תרבות הבניה והמגורים בישראל

בניה קלה

בית מעץ הוא כבר לא מה שחושבים

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *