בניה קלה

בניה קלה היא בניה אשר מנצלת חומרים מתקדמים טכנולוגית שמקלם הכולל נמוך באופן ניכר לעומת בניה קונבנציונאלית (מבוססת בטון או בלוק). המשמעות של בניה קלה היא היכולת לבנות על מבנים קיימים ללא דאגה לחוזק היסודות ורמת סיכון נמוכה ואף אפסית במקרה של רעידת אדמה.
בישראל, הנמצאת על השבר הסורי אפריקאי ומועדת לרעידות אדמה מרובות, מתרבות באופן מהיר חבות המיישמות שיטות בניה קלה זאת על מנת למקסם אחוזי בניה על מבנים קיימים וגם לאפשר את ביצוע תמ"א 37 המאפשרת לשרג מבנה קיים, לחזק את יסודותיו ולהוסיף קומות נוספות. ל בניה קלה יתרונות נוספים כגון מהירות הבניה עצמה שלרוב היא חצי מהזמן הנדרש לבניית אותו מבנה/פרויקט בבניה קונבנציונאלית. איכות החומרים המאפשרים רמת בידוד תרמי גבוהה יותר אשר מתורגמת ישירות לחיסכון כלכלי אדיר לנוכח הוצאות אנרגיה שקטנות באופן משמעותי.
חברת שקד בונים אחרת, מיישמת שיטת בניה קלה כבר 35 שנה בישראל. החברה שבנה מבנה עבור הדיור הממשלתי בגודל 1000 מ"ר. המבנה אשר ממוקם בצפת שבגליל, נבנה על גבי קניון קיים בגובה 5 קומות שלו התווספה קומה 5. את המבנה עצמו הרכיבו שני צוותי הקמה בשלושה לילות בלבד. העבודה בלילה נדרשה עקב סגירת הכבישים סביב המבנה. בניית אותו מבנה בבניה קונבנציונאלית לעומת בניה קלה היה זמן רב יותר באופן משמעותי, ומלכלך את סביבת העבודה באופן ניכר.
בניה קלה לאיכות חיים גבוהה יותר, זמן בניה קצר יותר ורמת בידוד תרמי גבוהה במיוחד.
ש.ק.ד בונים אחרת – משנים את תרבות הבניה והמגורים בישראל

בניה קלה

שיטות בנייה מתקדמות

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *