בנייה טרומית היא בניה בה מיוצרים אלמנטים רבים מהמבנה או בית במקום אחד, לרוב מפעל ייצור תעשייתי, ולאחר מכן משונעים לשטח הבניה עצמו בו הם יורכבו ויהפכו למבנה אחד.
בנייה טרומית בשיטת הבניה של חברת שקד בה מיוצרים קירות הבית במפעלי החברה הנמצאים בכרמיאל בצפון הארץ. הקירות מיוצרים כאשר השלד עשוי עץ מסוג ספרוס או אשוח בעברית. העץ מגיע בעיקר מגרמניה אך לעיתים גם מאוסטריה. שלד הקיר מהווה למעשה גם את שלד הבית, כל קיר מתוכנן על ידי מהנדסי החברה ומאושר על ידי הרמה הממונה. לאחר שכלל הקירות תוכננו הם יועברו לאולם הייצור המרכזי. על גבי השלד יורכבו מגוון רב של חומרים היוצרים את הקירות החיצוניים של המבנה.
ב בנייה טרומית לעיתים רבות נעשה שימוש בצמר זכוכית. חומר זה בעל יכולת בידוד תרמיות גבוהות וגם עמידות לאש טובה. תוכנות אלו ועוד הופכות אותו לחומר נפוץ מאוד בתחום ה בנייה טרומית. חברת שקד בונים אחרת מיישמת את השיטה הטרומית כבר 35 שנים בארץ ובתיה פרוסים במגוון אזורים בהם תנאי מזג האוויר שונים מאוד. לדוגמא רמת הגולן אזור השפלה, קיסריה, שבי ציון, ערבה, נגב צפוני ועוד. בנייה טרומית מוכיחה את עצמה בתנאי מזג אוויר שונים כבניה עמידה, ומבודדת המאפשרת חסכון גדול בחשמל לצורכי חימום וקירור.
בנייה טרומית נתפסת לעיתים רבות כבניה זולה יותר, אך ההפך הוא הנכון היות וכלל המערכות בבית או במבנה כגון חשמל, אינסטלציה, ריצוף צבע וכו' זהות לאלו במבנה שנבנה בבניה קונבנציונאלית. אך החיסכון האמתי ב בנייה טרומית הוא ללא ספק חסכון בעלויות אנרגיה, המגיע לחסכון של עד 50% בהוצאות.
ש.ק.ד בונים אחרת – משנים את תרבות הבניה והמגורים בישראל

בנייה טרומית נתפסת כיום בישראל כבנייה זולה. אך הדבר אינו נכון. בנייה טרומית היא למעשה בנייה אשר מייעלת את תהליך הבניה באמצעות הכנת אלמנטים מראש והרכבתם בשטח. למעשה בנייה טרומית יכולה להיות זולה מאוד או יקרה מאוד. חברת שקד בונים אחרת היא אחת החברות הוותיקות ביותר בשוק בישראלי, המיישמת שיטת בנייה טרומית אשר פותחה בגרמניה. בהתאם לשיטת ה בנייה טרומית רובו המוחלט של המבנה מיוצר במפעל ולאחר תום תהליך הייצור משונע לשטח על גבי מתקן ייעודי.
למעשה בנייה טרומית מהסוג המיושם על ידי חברת שקד בונים אחרת, היא שיטה בעלת יתרונות רבים לעומת בניה קונבנציונאלית מבוססת בלוקים ומלט.
– בידוד תרמי (3.1=R) פי 2 מבלוק ממוצע
– בידוד אקוסטי פי 3 מבלוק ממוצע
– עמידות לרעידות אדמה
– עמידות בפני אש (תקן 931) כמו בלוק
– רמת גימור גבוהה הודות לייצור קפדני ומדויק
– שמירה על איכות הסביבה הודות לחומרים ירוקים בלבד

כל אלו ועוד הופכים את שיטת בנייה טרומית של חברת שקד בונים אחרת לשיטה מועדפת על פני רבים וכראייה החברה בנתה בארץ למעלה מ 800 פרויקטים בכל אזורי מזג האוויר מהגולן דרך מישור החוף, השפלה, בקעת בית שאן, הנגב ועוד.

יישום בנייה טרומית בארץ מייעל את תהליך העבודה, מקצר את זמני האספקה, משפר את איכות הבנייה ומקל באופן משמעותי על הלקוח את התהליך כולו.

בניה ירוקה למען עתיד ילדנו, בניה מתקדמת למען ההווה שלנו.

ש.ק.ד בונים אחרת – משנים את תרבות הבניה והמגורים בישראל

בניה קלה