האם בתי עץ עדיפים על בניה "קונבנציונאלית" מבטון?

בתי עץ הם הבתים הנפוצים בעולם. נתוני חברות ביטוח בינלאומיות קובעים שכ90% מבניה הפרטית בעולם היא בניה מבוססת עץ. בתי עץ עדיפים על בניה מבטון או "בניה קונבנציונאלית" כפי שהיא מכונה בפי ישראלים רבים. זאת בעיקר בגלל יכולותיו של העץ והשילוב שלו עם חומרים מתקדמים שונים. בשיטת הבניה הקלה של חברת שקד הקירות החיצוניים בעלי שלד עץ מסוג ספרוס.

עץ זה הינו עץ אשוח הגדל במהירות ויכול להגיע לגובה של עד 30 מ' ב6-8 שנים בלבד. חברת שקד בונה בתי עץ כבר 35 שנה בישראל תוך שהיא משתמשת בעץ זה המיובא על ידיה לארץ מגרמניה ואוסטריה. העץ עובר תהליכי שימור הנקראים בהגה המקצועית אימפרגנציה המשמעות של תהליכים אלו היא חומרים דוחי חרקים ומזיקים בשילוב עם מעכבי בעירה. לחומרים אלו הצלחה גדולה, ולראיה ב35 שנות בניה בישראל של בתי עץ אין אפילו מקרה אחד של מזיקים.

בתי עץ של חברת שקד אינם עשויים רק עץ כמובן, השילוב של חומרים שונים יחדיו על גבי שלד העץ הופכים את שיטת הבניה של החברה לשיטה מוצלחת במיוחד.
בתי עץ אינם מצריכים תחזוקה גבוהה זאת בגלל ששלד העץ נמצא בתוך חלל הקיר ואינו חשוף לנזקי מזג האוויר. כמו כן מרחב התנועה של בתי עץ הוא גדול יותר ולכן הם מגיבים יותר טוב לתנודות האדמה, שבישראל הן רבות מאוד נוכח העבודה שישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי.

עמידות זו לרעידות אדמה היא יתרון משמעותי לטווח הרחוק, בתי עץ עטופים בחומרים אקריליים שהם חומרים אלסטיים וגמישים ועל כן מגיבים למרחב התנועה של הבית ועובדים יחדיו. להבדיל מבניה קונבנציונאלית בה מרחב התנועה של הבטון ו/או הבלוקים קטן מאוד ובגלל זה נוכל לראות סדקים רבים, התפוררות טייח, היחלשות קונסטרוקטיבית וכו'.

ש.ק.ד בונים אחרת – משנים את תרבות הבניה והמגורים בישראל

לפרטים התקשרו 03-7922012

בתי עץ

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *