קבלן מפתח או קבלני משנה

קבלן מפתח, קבלני משנה, לא יודעים מה עדיף? חברת ש.ק.ד דואגים לעשות סדר בראש – 

קבלן מפתח:

הגדרה: קבלן המפתח מלווה את הלקוח מתחילת הפרויקט ועד מסירת המפתח לבית המוכן.קבלן מפתח
קבלן המפתח מהווה גורם מלווה מקצועי, המנהל את התקדמות הפרויקט ומפקח בפועל על קבלני המשנה וצוות העובדים שלו.

קבלן מפתח מספק שירות, אותו שירות הינו פיקוח, ווידוא ביצוע תקין ואיכותי וחשוב מכול לווי צמוד לאורך שלבי הבנייה, תוך שימוש בניסיון שצבר בתחום הבנייה והעבודה בשטח, כל זאת בכדי לעזור ללקוח להגיע להחלטות נבונות ויעילות.

מרבית הלקוחות הבונים בשיטה זו, השכרת שירותיו של קבלן מפתח, עושים זאת מחוסר ידע בתחום הבנייה. היות ותהליך בניית בית  הינו תהליך ארוך ומורכב הדורש מקצועיות רבה בתחומים שונים ומגוונים, מספק קבלן המפתח ללקוח מעיין קו הגנה ופיקוח אל מול הגורמים המבצעים בשטח. מונע עבודה לא מקצועית וחשוב מכול מפקח על תמחור, ועלויות.

קבלני משנה:

הגדרה: קבלני משנה, הינם גורמים מקצועיים המתמחים לרוב בתחום מסוים המהווה חלק מתהליך הבנייה כולו,
כדוגמת רצף, האחראי על ריצוף הבית בחדרים השונים, אינסטלטור, האחראי לצנרת ולחיבור הכלים הסניטרים וכו'.

תחום הבנייה מכיל בתוכו מגוון רחב מאוד של שירותים המהווים חלקים קטנים במכלול הענק, שבסופו מתקבל המוצר הסופי הלוא, הוא בית חלומותיכם.

תחום הבנייה מתפתח בקצב מהיר מאי פעם, שיטות בנייה שונות ומגוונות, מוצרים חדשים ופורצי גבולות, פיתוחים ואפשרויות עיצוב חדשות צצים כפטריות אחר הגשם בכל יום ויומו. מאידך התפתחותו של הכפר הגלובלי מאפשרת לבונה החדש לרכוש מוצרים רבים במחירים זולים ללא תחרות, ייבוא אישי ממדינות המזרח, הבאת בעלי מקצוע מתמחים מחו"ל כבר אינם נחלת בעלי האמצעים.

קבלני משנה מתמחים, המתמחים בתחום אחד או שנים לרוב מספקים תוצר טוב יותר. עצם העבודה השוטפת, והניסיון הנצבר בתחום ספציפי, גורם לאותו בעל מקצוע לשפר את כישוריו ובסופו של יום לתת רמת גימור גבוהה יותר ואיכותית יותר.

אז מה עדיף:

הדעה הרווחת כיום בשוק, היא שהשכרת שירותיו של  קבלן מפתח היא היקרה ביותר, בעוד שאם הלקוח שוכר את קבלני המשנה בנפרד, בעצמו, הוא בעצם חוסך את עלות התיווך.

בפועל ההבדל הוא מהותי, כפי שכבר נאמר, קבלן המפתח מעצם היותו גורם מקצועי בעל ניסיון מסוגל להבדיל בין עבודה טובה לעבודה גרועה, רמת גימור גבוהה לעומת נמוכה, וחשוב מכל מעודכן במחירי השוק ובעלויות השונות של התהליכים השונים.

תשומת לב, הקפדה על פרטים, לו"ז, רמת גימור ואופן ביצוע הם חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מתהליך הבנייה. עצם השכרת שירותיו של קבלן מפתח, מאפשרת ללקוח לדעת שכספו מוגן ויותר מכך ביתו נבנה באופן ראוי, ע"י בעלי מקצוע מהשורה הראשונה ולו"ז הבנייה מתקדם בקצב מוכתב מראש.

מרבית הלקוחות הפועלים לבד, ומנהלים בעצמם את תהליך הבנייה, חורגים מתקציב הבנייה הראשוני בעשרות אחוזים. פערי הידע בין קבלני המשנה ללקוח גדולים מה שחושף אותו לנזקים, רמת ביצוע נמוכה וחריגה מלו"ז הבנייה.
קבלן משנה

במידה והחלטתם בכל זאת ללכת על זה לבד, כמה דברים שחשוב לדעת:

לוודא שקבלן המשנה, הינו קבלן רשום הפועל לפי חוק ועם ביטוח.

לשאול לקוחות קודמים של אותו קבלן על רמת הביצוע והתפקוד שלו.

קביעת לו"ז עבודה מוגדר מראש מתחילת העבודה ועד סופה.

קבלני משנה וותיקים בעלי ניסיון עדיפים על חדשים למרות הפער במחיר.

ביקורי פתע באתר הבנייה, ותשומת לב לרמת הביצוע.

הסדרת התשלום לפי שלבי בנייה והתקדמות, ועיגונם בחוזה משפטי תקין.

השכרת שירותיו של מפקח בנייה שיגיע לאתר הבנייה מספר פעמים לאורך התהליך.

בהצלחה!