יכולת העץ לשמר פחמן גם לאחר שנקצר

יכולת העץ לשמר פחמן גם לאחר שנקצר

יכולת העץ לשמר פחמן גם לאחר שנקצר ועבר עיבוד

לעצים ומוצרי עץ יש יכולת ייחודית לאחסן פחמן. באמצעות תהליך של פוטוסינתזה, עצים מסננים את דו תחמוצת הפחמן מהאטמוספרה. הם ממירים את הפחמן ופולטים חמצן  נקי לנשימה. כשעצים נקצרים ומשמשים לייצור מוצרי עץ, הפחמן נותר מאוחסן בעץ לכל אורך חיי המוצר. 50% מהמשקל היבש של עץ הוא פחמן.

זה הרבה יותר טוב שפחמן מאוחסן בעצים ובמוצרי עץ על פני השטח של כדור הארץ מאשר באטמוספירה שבה היא תורמת לשינוי האקלים. בניה ירוקה בניית בתים ארוכי טווח, יעילים ועמידים ומוצרי עץ אחרים תעזור להפחית את כמות הפחמן הדו חמצני באטמוספרה.

יתרונות הפחמן של מוצרי עץ יכולים להיות תלויים בטבע של היער ושיטת רישום בשימוש. חשוב לבחור עץ FSC המוסמך כדי להבטיח שהעץ נקצר בצורה אחראית. ביערות המנוהלים היטב הנוטעים (כפי שהוכר על ידי FSC) עצים חדשים במקום אלה שנקטפו. במשך זמן, זה אומר יותר פחמן מאוחסן בעצים ומוצרי עץ מאשר מאוחסן ביער unharvested.

עכשיו זה נדיר באוסטרליה ליער מחובר לא להיות ניטע מחדש. השיטה של היערות והתחזוקה של ערכים אקולוגיים ושירותי מערכות אקולוגיות חשובות הרבה יותר לניהול יער טוב מאשר רק לזרוע מחדש עצים. Plant ark  תומך להתקדם לעבר טכניקות יערנות ושיטות עבודה מומלצות שתסייענה להבטיח את הרמה הגבוהה ביותר של מגוון ביולוגי, יתרונות אחסון פחמן ושירותי מערכת אקולוגית אחרים.

הדרך היעילה ביותר כדי לחשב כמה מוצרים מסוימים יכולים לאחסן פחמן היא לבצע הערכת מחזור חיים כוללת.

כדי לשים את זה בפרספקטיבה העץ היה אחד חומרי הבנייה הירוקה העיקריים לאורך ההיסטוריה האנושית.

העיר האסורה בבייג'ינג (למעלה משמאל) מכסה 720.000 M2 והוא האוסף הגדול ביותר של מבנים עתיקים מעץ שנשתמרו בעולם. אחסון הפחמן הזה נבנה ב1406. כמו כן, כנסיות Staveשל נורבגיה (למעלה משמאל) נעלו את הפחמן מאז המאה ה 13. בקנה מידה קטן יותר כיסאות עץ מצרי מוחרמים פחם לפני 4000 שנה!

 "הרבה אנשים איכשהו לדמיין עצים צומחים מהאדמה, הם לא, הם גדלים מהאוויר, הם קורשים דו תחמוצת הפחמן וכל זה מאוחסן בפחמן"

פרופסור טים פלאנרי – 22 בספטמבר 2008, באוסטרליה השנה, יו"ר מועצת האקלים בקופנהגן, הממונה על ועדת האקלים

קישור למאמר המקורי: http://makeitwood.org/benefits-of-wood/carbon-harvest.cfm

ניתן לקרוא גם על אודות בניה קלה

לפרטים התקשרו 03-7922012

יכולת העץ לשמר פחמן גם לאחר שנקצר

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *