למה לבחור עץ?

עץ עולה ביעילות אנרגטית ובאיכויות רבות על פלדה ובטון:

  • ביצועים תרמיים
  • מוליכות חום
  • יכולות בנייה
  • בידוד

ביצועים תרמיים חימום וקירור מהווים 50% מכלל עלויות השירות החודשיות  ) גז, נפט,מים, חשמל(.  וכ 15% מסך כל האנרגיה בשימוש בצפון אמריקה.  עם עלייה בעלויות האנרגיה והפסקות חשמל יזומות ברחבי הארץ, יעילות אנרגטית היא גורם קריטי ברכישה או בבניית בית חדש. ההבדל בין בנייה איכותית לבין בנייה באיכות ירודה הן ברמת בידוד והן ברמת ביצוע יכול להסתכם לכמה אלפי דולרים בשנה,בחירת ריהוט גינה מומלצת בשבילכם.

מוליכות חום עץ מוליך חום פי 400 פחות מפלדה ופי 8.5 פחות מבטון, כך שהבתים שנבנו במסגור עץ דורשים פחות אנרגיה לחימום וקירור.

מוליכות החום של הפלדה כמו סנפירים ברדיאטור, פרופילי פח נדרשים להעביר כמויות גדולות של חום לאוויר בחורף. הם גם מעבירים קור לפנים בקיץ. התנועה של קור לתוך

הבית דרך המסגור נקראת גישור תרמי. ככל שהגישור התרמי גבוה יותר כך גם צריכת האנרגיה. כדי למנוע זאת, מסגור פלדה דורש בידוד נוסף מבחוץ אשר יכול להוסיף באופן משמעותי לעלויות הבנייה. איבוד החום דרך מסגור הפלדה יכול גם לגרום לטמפרטורות נמוכות יותר בקירות הפנימיים וכתוצאה מכך לתופעה המכונה "רפאים" )שינוי צבע הקיר לצבע בהיר יותר(.

יכולות בנייה בניה בעץ יכולה לספק את דרישות האנרגיה לכל אקלים. באקלים קיצוני כמו באלסקה והאזור הארקטי של קנדה, האימוץ של מערכות קירות כפולים עשויים עץ שומרים על הבתים חמים גם כאשר טמפרטורות יורדות בחורף ל 40- מעלות צלסיוס. חוקי בנייה ודרישות אנרגיה חדשות בכמה מדינות באירופה מנחות לעבור מבניית אבן מסורתית לבניה בעץ.

בידוד עץ חסכוני בצריכת אנרגיה לא רק בגלל שהוא מבודד טוב, הרבגוניות שלו הופכת אותו קל לשימוש במידה ויש להתאים את רוחב הקיר כדי לקבל בידוד נוסף במידת צורך. בנוסף, לוחות עץ ) OSB ( למינהן, בדרך כלל בשימוש בגימור החיצוני של הבית, מציע בידוד נוסף ומספק קשיחות וביטחון לבית. החללים המבודדים בבניה בעלת שלד עץ, בשילוב עם יכולת הבידוד המעולה של העץ אומרים שעץ יכול לענות על דרישות האנרגיה התובעניות ביותר עם עלות פחותה.

לפרטים התקשרו 03-7922012

שקד בנייה

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *