מהי בניה טרומית?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

בנייה טרומית היא בניה בה מיוצרים אלמנטים רבים מהמבנה או בית במקום אחד, לרוב מפעל ייצור תעשייתי, ולאחר מכן משונעים לשטח הבניה עצמו בו הם יורכבו ויהפכו למבנה אחד.

בנייה טרומית בשיטת הבניה של חברת שקד בה מיוצרים קירות הבית במפעלי החברה הנמצאים בכרמיאל בצפון הארץ. הקירות מיוצרים כאשר השלד עשוי עץ מסוג ספרוס או אשוח בעברית. העץ מגיע בעיקר מגרמניה אך לעיתים גם מאוסטריה. שלד הקיר מהווה למעשה גם את שלד הבית, כל קיר מתוכנן על ידי מהנדסי החברה ומאושר על ידי הרמה הממונה. לאחר שכלל הקירות תוכננו הם יועברו לאולם הייצור המרכזי. על גבי השלד יורכבו מגוון רב של חומרים היוצרים את הקירות החיצוניים של המבנה.

בבנייה טרומית לעיתים רבות נעשה שימוש בצמר זכוכית. חומר זה בעל יכולת בידוד תרמיות גבוהות וגם עמידות לאש טובה. תוכנות אלו ועוד הופכות אותו לחומר נפוץ מאוד בתחום ה בנייה טרומית. חברת שקד בונים אחרת מיישמת את השיטה הטרומית כבר 35 שנים בארץ ובתיה פרוסים במגוון אזורים בהם תנאי מזג האוויר שונים מאוד. לדוגמא רמת הגולן אזור השפלה, קיסריה, שבי ציון, ערבה, נגב צפוני ועוד. בנייה טרומית מוכיחה את עצמה בתנאי מזג אוויר שונים כבניה עמידה, ומבודדת המאפשרת חסכון גדול בחשמל לצורכי חימום וקירור.

בנייה טרומית נתפסת לעיתים רבות כבניה זולה יותר, אך ההפך הוא הנכון היות וכלל המערכות בבית או במבנה כגון חשמל, אינסטלציה, ריצוף צבע וכו' זהות לאלו במבנה שנבנה בבניה קונבנציונאלית. אך החיסכון האמתי ב בנייה טרומית הוא ללא ספק חסכון בעלויות אנרגיה, המגיע לחסכון של עד 50% בהוצאות.

ש.ק.ד בניה קלה – משנים את תרבות הבניה והמגורים בישראל

לפרטים התקשרו 03-5070184

בניה קלה - המדריך המלא

מאמרים נוספים

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *