יתרונות

שיטת הבנייה המיושמת ע"י שקד בונים אחרת, הינה שיטת בנייה וותיקה שמקורה באירופה.
בהתאם לאקלים הישראלי התאימה חברת שקד את המפרט הטכני בצורה אולטימטיבית לתנאי מזג האוויר בישראל.
 

בידוד תרמי

חיסכון של עד 50% בהוצאות החשמל ! היתרון הבולט והחשוב ביותר הוא הבידוד התרמי האדיר שמספקת שיטת הבנייה של חברת שקד. החומר המבודד העיקרי הינו צמר זכוכית מינראלי, בעוביים שונים, הממלא את החלל הפנימי של קירות הבית. הבידוד התרמי מאפשר חיסכון של עד 50% בצריכת החשמל המשמש לחימום וקירור הבית. חיסכון בחשמל מונע זיהום אוויר ומשפר את איכות החיים

בידוד אקוסטי

לחיות בשקט ! השילוב של פוליסטירן F30 וצמר זכוכית יוצר בידוד אקוסטי גבוה המהווה חוצץ לרעשים המגיעים מחוץ לבית. החומר עומד בתקן 751 הישראלי ובתקני בידוד בינלאומיים. גם קירות הפנים של הבית ממולאים בצמר זכוכית, מה שמבודד חום, קור ורעש בין חדרים.

מהירות בניה

למה לחכות שנתיים ?! 6 חודשי עבודה בלבד. במקביל לעבודות העפר המתבצעות בשטח, במפעל מיוצרים כל האלמנטים הנדרשים לבניית הבית. הכנה מוקדמת והקפדה על פרטים מאפשרת לצוות המקצועי של החברה להרכיב את האלמנטים בשטח במהירות. יעילות שחוסכת זמן רב ומקצרת את זמן ההמתנה של הבונה לכניסה לבית. החברה מתחייבת בחוזה סטנדרטי ל – 6 חודשי עבודה בלבד.

עמידות בפני רעידות אדמה

מדינת ישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי. עובדה זו גורמת לתנודות אדמה רבות, אומנם מזעריות (לא תמיד...), כאלו שאנו לא נשים לב אליהן אך מספיק חזקות להחליש מבנים הנבנים בשיטות קונבנציונאליות, מבוססות בטון ובלוק. לאורך השנים ניתן לראות את הסדקים העולים במעלה קירות הבית. השימוש בעץ, חומר חי, גמיש ודינמי, מתאים יותר לבניה באזורנו הודות לתהליכי ייצור מודרניים העץ עמיד לאורך זמן ואף יותר מחומרים מבוססי מלט.

תחזוקה

תחזוקה נמוכה ! העץ המשמש לבניית הקירות אינו חשוף לנזקי הטבע, שמש מים וכו'. כמו כן הוא עובר תהליכי שימור וייבוש (אימפרגנציה) המסייעים בשימור שלו ובעמידות שלו למזיקים ואש. מאידך העמידות הגבוהה בפני רעידות אדמה מצמצת את היווצרותם של סדקים ובכך ממעיטה את רמת התחזוקה באופן משמעותי.

מפתחים

לחיות ב Open Space השימוש בקורות עץ רב שכבתי מאפשר להגיע למפתחים (רוחב החדר, או המרחב בין קירות) גדולים במיוחד. ניתן להגיע למפתח של עד 12 מ' ויותר, מרחק כפול מבנייה קונבנציונאלית. יכולת זו מאפשרת לבונה להנות מחללים גדולים ורחבים מה שמוכר גם כ open space. מפתחים אלו משפרים את איכות החיים, זרימת האוויר בחדר והתאורה בו.

חוזק וחוסן

בניה חזקה ! השימוש בעץ גושני רחב ועבה כשלד הקירות (פנימיים וחיצוניים), כמו גם משקל אלמנט, בודד, נמוך, מאפשר לבונה לבנות עד 3 קומות ללא צורך בחיזוקים או בהכנות מיוחדות. עובדה זו מאפשרת לפצל את תהליך הבנייה לשלבים ובכך לחלק את הנטל הכלכלי הגדול בבניית בית. למעשה הבית יכול "לגדול" עם המשפחה.

אחריות

אנחנו כאן בשבילכם טיב הבנייה, איכות החומרים וטכניקת הבנייה הוותיקה מאפשרת לחברת שקד לספק תקופת אחריות, מהארוכות בישראל, למבנה ולשלד הבית בפרט. תקופה של 10 שנים. כמו כן לאחר שנה מתום הבנייה, צוות מקצועי מטעם החברה מגיע לביקורת קצרה על מנת לבדוק שהבית מתפקד בצורה מיטבית.

משקל נמוך

ללא "שומן מיותר" צורת הבנייה ידועה גם בשם "בנייה קלה" בהתאם למשקלו הנמוך יחסית של כל אלמנט בודד המשמש בהליך הבנייה עצמו. עובדה זו מאפשרת בנייה על מבנים קיימים כקומה נוספת ללא צורך בחיזוק המבנה.

דיוק ורמת הגימור

הפרטים הקטנים בשיטות בנייה דומות, בעיקר שיטות שמקורן בארה"ב נהוג לבנות את שלד הבית בשטח. בשיטת הבנייה של חברת שקד הקירות הפנימיים והחיצוניים של הבית, ולמעשה כל האלמנטים הנדרשים לבניית הבית מיוצרים במפעל החברה. תהליך הייצור מתבצע בסביבת עבודה מוקפדת, מדויקת על גבי שולחנות פנאומטים (מופעלים ע"י לחץ אוויר) ענקיים, שמאפשרים להגיע לרמות דיוק גבוהות במיוחד.

תקני בניה מחמירים ובקרת איכות גבוהה

בחברת שקד בונים אחרת, אנו יודעים שבית הוא חלום, וככזה כל המשפחות הבונות מבקשות להוציאו לפעול באופן הטוב ביותר. מעבר לכך כל בית מהווה מעין כרטיס ביקור המציג את יכולות החברה. על כן מקפידה החברה באופן שאין שני לו על כלל פרטי הבנייה, החל באיכות החומרים, רמת התכנון וכמובן רמת הגימור בשטח. לכל פרויקט מלווה אישי שמלווה את הלקוח מקדיחת היסודות ועד קבלת המפתח.

מרחב פנימי

חוסכים לכם מקום השילוב המושכל בחומרי בנייה מגוונים מאפשר להגיע לרמת בידוד גבוהה במיוחד ומאידך רוחב קיר יחסית קטן. בעוד שבבניה קונבנציונאלית רוחב קיר מינימאלי מגיע ל 20 ס"מ בבניה מתקדמת רוחב הקיר החיצוני הוא 16 ס"מ ורוחב קיר פנימי הוא 14 ס"מ בלבד, המייצרים רמת בידוד כפולה מבלוק ומשיטות קונבנציונאליות אחרות בישראל. עובדה זו מגדילה באופן מהותי את פנים הבית