שקד בניה מתקדמת – כתבה בבניין ודיור

שקד בניה מתקדמת – כתבה בבניין ודיור

שקד בנייה מתקדמת: יסודיות, חדשנות וגמישות

מה שמאפיין יותר מכל את 'שקד – בנייה מתקדמת' הוא השילוב בין יסודיות וחדשנות. החברה משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות בתכנון ובבנייה של מבנים המבוססים על שלד עץ או על מתכת

מאת: דן זוהרי

 

אוהבים עיצוב פנים? הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים למייל!

 

את חברת "שקד-בנייה מתקדמת" הקים עודד המאירי לפני יותר משלושים שנים, כאשר החליט ליישם בישראל את הידע שרכש באירופה ולעסוק בבנייה חכמה ממה שהכרנו לפני כן. כיום מעסיקה החברה כשלושים אנשי צוות ובונה בתי מגורים ומוסדות ציבוריים בארץ ובחו"ל.

הכל כלול – מקבלת ההחלטות וגם אחרי קבלת המפתח


יתרונותיה של חברת שקד בולטים כבר משלב התכנון בו יועצי החברה יסייעו לכם בהכוונה בדרך להפיכת החזון שלכם למציאות. לאחר מכן, בשלב הבא, מציגה החברה את תוכניות הבניה בפניכם ומקדמת את אישור התוכניות מול הרשויות. כעת מתחיל הייצור של חלקי הבית במפעל החברה, במקביל מתחילה הכנת התשתיות בשטח ולבסוף ההקמה של המבנה. שקד בניה קלה איתכם מההתחלה וגם אחרי סיום הבניה – כשנה לאחר הקמת המבנה, כשכבר נכנסתם לבית, שולחת החברה צוות בקרת איכות המומחית גם בהתקנת מנורות תקרה שמוודא את תקינות המבנה לאורך זמן. בנוסף לכך, אתם נהנים גם מאחריות על המבנה לפי חוק מכר דירות.

שיטה מהירה וחסכונית


מכיוון שאת הייעוץ האדריכלי אתם מקבלים בכל מקרה בשקד, תוכלו לחסוך בהוצאה הכספית. אם בכל זאת אתם מעוניינים בעצת אדריכל חיצוני, חברת שקד תיישם את הדרישות שלכם בתוכניות הבנייה. החברה לא מאמינה בשיטת "המחיר הפתוח", כלומר – אתם מקבלים את הצעת המחיר הסופית לאחר אישור התוכניות וזו תהיה עלות הבנייה הסופית. שלא כמו בבנייה קונבנציונלית, רוב העבודה נעשית במפעל של שקד ולא בשטח, כך שאתם נהנים מבנייה פרטנית של חלקי הבית, בסביבה סטרילית ובצמוד לתוכניות, בזמן שבשטח כבר מכינים את התשתיות לבניה. החברה מתחייבת גם לזמן בנייה קצר במיוחד – עד חצי שנה מאישור התוכניות ויש לכם את המפתח ביד. למי שגר בשכירות עד לתום הבניה, מדובר בחיסכון משמעותי. כמובן שאתם נהנים מחיסכון לטווח ארוך בשל שיטת הבניה הייחודית, הבידוד הגבוה לדוגמא, יצמצם לכם עד 75% מצריכת החשמל לעומת בית רגיל.

טכנולוגיות מתקדמות וגמישות


גישת הבניה המודולרית של שקד, התכנון המקצועי והנסיון הרב, מאפשרים לכם לדרוש הרבה יותר עבור ביתכם. תוכלו לבחור במפתחים, (כלומר המרחקים מקיר אל קיר) של עד 12 מטרים ובגובה תקרה דומה. לצורך ההשוואה, בבנייה רגילה, מקובל להגביל את המפתחים לכ-6 מטרים. הבידוד הרב שכבתי בקירות ובתקרת הביניים, באמצעות חומרים מתקדמים כמו שילוב של פלציב ובטון מוקצף, יבטיח לכם, בנוסף לחיסכון משמעותי בהוצאות החשמל, גם בידוד אקוסטי ברמה גבוהה. הגימור כולל חלונות ודלתות בייבוא בלעדי מאירופה ע"י אדריכלות, חיפויי רצפה מכל הסוגים ואפשרויות שונות של גגות רעפים או גג שטוח, וגורם למי שצופה במבנה מהצד לתהות – האם באמת מדובר במבנה עץ?

 

בניה בטוחה לטווח ארוך


מבני עץ מתקדמים, כמו אלה של חברת שקד, עומדים בתקני בטיחות מחמירים בישראל ובאירופה. מבחני עמידות לאש הוכיחו שהמבנים עמידים למשך 75 דקות בפני שריפה. מזיקים שונים, כמו טרמיטים, אינם נפוצים בישראל והם ניזונים מעצים רכים. העץ הדחוס במבנים של שקד, אשר עובר תהליכי ייבוש ושימור אינו מושך מזיקים, בנוסף ישנה אפשרות לבחור מערכות אזעקה.

למרות שאיננו מרגישים זאת, האדמה בישראל זזה כל הזמן בשל הקרבה לשבר הסורי אפריקני, לכן, בבתי אבן רבים מתגלים סדקים בקירות וסימני התפוררות לאחר שנים ספורות בלבד. העץ, שמטבעו הוא חומר גמיש יותר, אינו מתפורר ומתפרק ונחשב בטוח יותר במקרים של רעידות אדמה חזקות. כמובן שבכל בית של שקד נבנה ממ"ד כבר בתחילת הבניה.

תוצאות בשטח


באתר של חברת 'שקד – בניה מתקדמת' תוכלו להתרשם מגלריית תמונות שמציגה את תוצאות הבנייה האיכותיות של החברה. קשה לתאר זאת במילים, אך רבים מהלקוחות של שקד מדברים על תחושה אחרת בבתיהם. בתי העץ משדרים חמימות וביתיות ושומרים על מראה עדכני לאורך שנים, בעוד התחזוקה שלהם היא מינימלית. ערך הבתים נשמר לאורך זמן ומשקיעים מספרים שהצליחו להשכיר או למכור את הבתים בקלות רבה.

לפרטים התקשרו 03-7922012

צור קשר

שדות חובה מסומנים ב *